Nisma e Komisionit për Falje do t’i besohet kryeministrit Zoran Zaev - Bota Sot
Nisma e Komisionit për Falje do t’i besohet kryeministrit Zoran Zaev

Maqedonia

Nisma e Komisionit për Falje do t’i besohet kryeministrit Zoran Zaev

Më: 24 tetor 2018 Në ora: 12:53
Zoran Zaev

Në koordinimin mes kreut të Kuvendit, Talat Xhaferi dhe koordinatorëve të grupeve parlamentare në Kuvend është vendosur që propozimi për formimin e Komisionit Parlamentar për Falje dhe Paqe të propozohet nga ideatori kësaj çështje, kryeministri Zoran Zaev.

Grupet parlamentare në parim janë marrë vesh që komisioni të përbëhet nga numri i njëjtë i anëtareve nga shumica qeveritare dhe opozita.

Më herët anëtarë të LSDM-së deklaruan se nuk do të kishin asgjë kundër që ky komision të udhëhiqej edhe nga ish-kryeministri Nikolla Gruevski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...