Erdogan fton Afrim Gashin në hapjen e aeroportit grandioz të Stambollit - Bota Sot
Erdogan fton Afrim Gashin në hapjen e aeroportit grandioz të Stambollit

Maqedonia

Erdogan fton Afrim Gashin në hapjen e aeroportit grandioz të Stambollit

Më: 29 tetor 2018 Në ora: 06:24
Kryetari i Lëvizjes Besa, Afrim Gashi

Kryetari i Lëvizjes Besa, Afrim Gashi, është i ftuar në hapjen e aeroportit të Stambollit.

Ftesa i ka ardhur drejtpërdrejt nga ministri i Komunikacionit dhe Infrastrukturës, Mehmet Cahit Turhan. Ftesa i adresohet kryetarit të Lëvizjes Besa, Afrim Gashi, ndërsa vjen në emër të Presidentit Erdogan, i cili do ta bëjë hapjen solemne të aeroportit.

Ky do të jetë aeroporti më i madh në botë, ndërsa në hapjen e tij janë ftuar dhjetëra burrështetas të botës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...