Dy persona rëndë të lënduar në 12 aksidente në Shkup - Bota Sot
Dy persona rëndë të lënduar në 12 aksidente në Shkup

Maqedonia

Dy persona rëndë të lënduar në 12 aksidente në Shkup

Më: 2 nëntor 2018 Në ora: 09:12
Foto ilustrim

Dy persona të lënduar prej të cilëve një këmbësor dhe një shofer motori, janë lënduar rëndë në 12 aksidente trafiku që gjatë 24 orëve të kaluara kanë ndodhur në rajonin e Shkupit. Lëndime të lehta trupore kanë marrë edhe gjashtë persona tjerë.

Sipas raportit të policisë, 22 shofer kanë tejkaluar shpejtësinë e drejtimit të makinës, tre shoferë kanë vozitur nën ndikim të alkoolit dhe dhjetë kanë drejtuar makinën pa leje.

Gjatë 24 orëve të kaluara policia ka shqiptuar 100 gjoba për parkim jo të rregullt, ndërsa me anë të karrotrecit janë larguar 71 makina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...