OBRM-PDUKM: Prokuroria Publike ende hesht për hetimin e paralajmëruar kundër Zaevit - Bota Sot
OBRM-PDUKM: Prokuroria Publike ende hesht për hetimin e paralajmëruar kundër Zaevit

Maqedonia

OBRM-PDUKM: Prokuroria Publike ende hesht për hetimin e paralajmëruar kundër Zaevit

Më: 3 nëntor 2018 Në ora: 10:56
OBRM-PDUKM

OBRM-PDUKM ka akuzuar prokurorin publik se ende nuk ka rezultate të procedurës kundër kryeministrit Zoran Zaev për dhënie ryshfeti qytetarëve që të marrin pjesë në referendum. Përveç njoftimit.

“Zoran Zaev është i vetmi kryeministër në Evropë i cili është abuzuar katër herë për krime. Njëherë për “Global” në vlerë prej 8 milionë euro, hera e dytë për rastin “Ryshfeti” e njohur për publikun si “një euro për Vice, një euro për kishën”, herë të tretë në një grusht shteti dhe herën e katërt për kërkesën e drejtuar biznesmenëve që të japin ryshfet qytetarëve që të dalin në referendum, për të cilat ka video dëshmi.

Prokuroria Publike edhe pse paralajmëroi hetim për referendum për thirrjen e Zaevit për dhënien e ryshfetit nga ana biznesmenëve, ky rast ende nuk ka dhënë rezultatet e saja.

Nga partia e OBRM-PDUKM-së thonë se ekziston video inçizim nga mbledhja në referendum të Zaevi në Kriva Pallankë, ku Zaev thotë “Sot në qeeri jemi takuar me investitorin e “Minstroj”, thotë se “dërgova mesazh deri tek punëtorët, që të dalin të gjithë dhe të votojnë në referendum. Ajo është e mirë për Maqedoninë, për Kriva Pallankën, por edhe për kompaninë time sepse hapen perspektivat”. Dhe me këtë, ai premtoi se do të jap shpërblim plus për punëtorët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...