Jançev pas marrjes së kërcënimeve: Jam i kënaqur nga puna e MPB-së - Bota Sot
Jançev pas marrjes së kërcënimeve: Jam i kënaqur nga puna e MPB-së

Maqedonia

Jançev pas marrjes së kërcënimeve: Jam i kënaqur nga puna e MPB-së

Më: 4 nëntor 2018 Në ora: 18:54
Kryetari i Komunës së Kavadar, Mitko Jançev

Kryetari i Komunës së Kavadar, Mitko Jançev thotë se familja e tij ka filluar të qetësohet pas marrjes së disa kërcënimeve për jetë drejtuar atij dhe bashkëshortes së tij Veselka.

Me bashkëshortin, ata janë prindërit e tre fëmijëve të mitur, Nikolla, Stojance dhe Mila. Në një bisedë për “Fokus”, Jançev zbulon se pas të gjitha ngjarjeve shqetësuese, ata po lëvizin pa sigurim rreth qytetit dhe sa janë të kënaqur me punën e Ministrisë së Brendshme në lidhje me rastin.

“Ne jemi të vendosur të gjithë tani në shtëpi. Gruaja dhe fëmijët e mi po lëvizin lirshëm nëpër qytet, nuk kemi sigurim, ata dalin me mua kur kam kohë të lirë”, thotë Jançev.

Sa i përket zbulimit të identitetit të kërcënuesve, ai tha se nuk ka informacion të tillë, por konfirmon se është i kënaqur me punën e Ministrisë së Brendshme, ku i ka paraqitur kërcënimet disa ditë më parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...