Nesër në Kuvend do të votohet për mandatin e Nikolla Gruevskit - Bota Sot
Nesër në Kuvend do të votohet për mandatin e Nikolla Gruevskit

Maqedonia

Nesër në Kuvend do të votohet për mandatin e Nikolla Gruevskit

Më: 8 nëntor 2018 Në ora: 14:15
Nikolla Gruevski

Propozimi për marrjen e mandatit të deputetit Nikolla Gruevskit, për nesër është vendosur në rend dite në seancë plenare në Kuvendin e Maqedonisë.

Ndërsa dje me pesë vota “pro”, gjegjësisht me shumic votash Komisioni për Çështja Mandati dhe Imuniteti miratoi propozimin e gjykatës për marrjen e mandatit të deputetit Nikolla Gruevskit, 

Mandati i Gruevskit është vendosur si pikë e fundit e rendit të ditës, ndërsa që t’i merret mandati 80 deputetë duhet të votojnë “pro”.

Por, jozyrtarisht thuhet se ky numër nuk do të arrihet pasi tetë deputetët të cilët votuan “pro” ndryshimeve kushtetuese nuk do të mbështesin marrjen mandatit për Gruevskin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...