LSDM: OBRM-PDUKM nuk ka as program as ofertë të mirë për qytetarët - Bota Sot
LSDM: OBRM-PDUKM nuk ka as program as ofertë të mirë për qytetarët

Maqedonia

LSDM: OBRM-PDUKM nuk ka as program as ofertë të mirë për qytetarët

Më: 11 nëntor 2018 Në ora: 22:31
LSDM

Nga partia në pushtet LSDM, kanë akuazuar liderin e OBRM-PDUKM-së për politikat e tij antiperëndimore dhe se kërkon amnisti për Nikolla Gruevskin.

“Gjithçka që bën Mickoski dhe udhëheqësia antiperëndimore e OBRM-PDUKM-së është në fushën e amnistisë të Gruevskit dhe bllokimit e ardhmërisë së vendit në NATO dhe BE”, thuhet në deklaratë.

Nga LSDM gjithashtu akuzojnë se OBRM-PDUKM dhe Mickoski nuk kanë asnjë program, nuk kanë ndonjë ofertë të mirë çka mund t’ju sjell diçka të mirë qytetarëve dhe shtetit.

Nga atje shtojnë se Mickoski nuk është ndonjë faktor serioz as në skenën politike të Maqedonisë as në botën demokratike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...