Pendarov: Arratisja e Gruevskit është farsë - Bota Sot
Pendarov: Arratisja e Gruevskit është farsë

Maqedonia

Pendarov: Arratisja e Gruevskit është farsë

Më: 13 nëntor 2018 Në ora: 17:57
Todor Pendarov

Deputeti i Kuvendit të Maqedonisë, Todor Pendarov për Studio1  tha se konferenca për shtyp e OBRM-PDUKM-së ishte farsë, por edhe arratisja e Gruevskit gjithashtu është farsë e madhe.

“Shteti të ju sigurojë me gjashtë polic dhe të ikni, kjo nuk është problem Gruevskit, problem është MPB-ja, gjegjësisht Drejtoria e gjashtë që e siguron”, tha Pendarovi.

Ndërkaq, sot ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevskit nëpërmjet një statusi të publikuar në Facebook tha se gjendet në Hungari dhe se atje po kërkon azil.

Gruevski është i dënuar për lëndën “Tanku” të PSP-së me dy vite burgim, ndërsa akuzohet edhe për vepra tjera penale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...