Zaev: Gruevski do të ekstradohet dhe do të vuajë dënimin e merituar - Bota Sot
Zaev: Gruevski do të ekstradohet dhe do të vuajë dënimin e merituar

Maqedonia

Zaev: Gruevski do të ekstradohet dhe do të vuajë dënimin e merituar

Më: 14 nëntor 2018 Në ora: 13:38
Zoran Zaev dhe Nikolla Gruesvki

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev shprehet optimist se Nikolla Gruesvki herët a vonë do të kthehet në vend dhe do të vuajë dënimin e merituar.

Sipas tij Hungaria si shtet i BE-së nuk do të lejojë që të shkelen marrëveshjet ndërkombëtare, transmeton Alsat M.

Zaev madje konfirmoi se ministri i brendshëm i Hungarisë ka kërkuar nga ministri i brendshëm Oliver Spasovski të dhëna rreth Gruevskit, se për cilat vepra dhe për çka gjykohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...