Protestuesit kërkojnë dorëheqjen e Spasovskit dhe paraburgim për Mijallkovin - Bota Sot
Protestuesit kërkojnë dorëheqjen e Spasovskit dhe paraburgim për Mijallkovin

Maqedonia

Protestuesit kërkojnë dorëheqjen e Spasovskit dhe paraburgim për Mijallkovin

Më: 14 nëntor 2018 Në ora: 23:34
Protesta

Protestuesit para Qeverisë përveç kërkesës që protestës t’i bashkohen edhe funksionarë të Qeverisë, përfshirë kryeministrin Zaev i cili dikur ka protestuar bashkë me aktivistët për të kërkuar sundim të së drejtës, kërkojnë dorëheqjen e Spasovskit dhe paraburgim edhe të Sasho Mijallkovit. Protestuesit fotografinë e Gruevskit lanë kujtim Zaevit për tija rikujtuar se duhen përmbushur premtimet.

Ndryshe, nisma për protestën në fjalë erdhi pas arratisjes dhe ikjes nga organet e rendit dhe të drejtësisë, të ish kryeministrit Gruevski, kurse  organizatorë të protestës janë aktivistet Irena Ristiç dhe Meri Nikollova.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...