Boshnjakovski: Po hetohet përfshirja e policisë në arratisjen e Gruevskit - Bota Sot
Boshnjakovski: Po hetohet përfshirja e policisë në arratisjen e Gruevskit

Maqedonia

Boshnjakovski: Po hetohet përfshirja e policisë në arratisjen e Gruevskit

Më: 15 nëntor 2018 Në ora: 13:48
Zëdhënësi i Qeverisë së Maqedonisë Mile Boshnjakovski

Zëdhënësi i Qeverisë së Maqedonisë Mile Boshnjakovski, sot në konferencë për shtyp tha se Ministria e Punëve të Brendshme do të hetojë nëse përfaqësues të saj kanë qenë të përfshirë në arratisjen e Gruevskit.

“Kontrolli i brendshëm i MPB-së ka filluar hetimet për involvimin edhe të përfaqësuesve të MPB-së në arratisjen e Gruesvkit. Pas përfundimti të këtyre procedurave MPB do të den me sqarime në opinion”, tha Boshnjakovksi,.

Ai gjithashtu informoi se procesi për ekstradimin e ish-kryeministrit ka filluar, duke shtuar se bëhet fjalë për dokument me rreth 400 faqe.

“Ministria e Drejtësisë po grumbullon dokumentacionin e nevojshëm. Dokumentacioni do të kompletohet do të përkthehet dhe do të dërgohet tek institucionet përkatëse të Hungarisë”, tha Boshnjakovski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...