LSDM: OBRM-PDUKM-ja partia e parë në Evropë që kryetarin e nderit e ka kriminel në ikje - Bota Sot
LSDM: OBRM-PDUKM-ja partia e parë në Evropë që kryetarin e nderit e ka kriminel në ikje

Maqedonia

LSDM: OBRM-PDUKM-ja partia e parë në Evropë që kryetarin e nderit e ka kriminel në ikje

Më: 16 nëntor 2018 Në ora: 10:22
Ilustrim

Partia maqedonase në pushtet LSDM, përmes një kumtese për media thekson se OBRM-PDUKM-ja është partia e parë në Evropë që kryetarin e nderit e ka kriminel në arrati.

Nga kjo parti kërkojnë që Hristijan Mickoski të përgjigjet para qytetarëve për vizitat e tij në Beograd dhe Budapest para arratisjes së Gruevskit.

“Me kë është takuar dhe çfarë ka bërë? Këto vizita a kanë pasur lidhje me ikjen e Gruevskit? Mbrojtja e kriminelit dhe ikja nga këto çështje, forcojnë dyshimet”, thonë nga LSDM.

Ata në fund shtojnë se përmes hetimeve transparente për ikjen e Gruevskit, gjithë bashkëpunëtorët duhet të kapen dhe dënohen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...