Dhuna në Kuvendin e Maqedonisë, Zaev paralajmëroi amnisti - Bota Sot
Dhuna në Kuvendin e Maqedonisë, Zaev paralajmëroi amnisti

Maqedonia

Dhuna në Kuvendin e Maqedonisë, Zaev paralajmëroi amnisti

Më: 17 nëntor 2018 Në ora: 16:13
Zoran Zaev

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev është i bindur se pajtimi për ngjarjet e 27 prillit në Kuvend mund të arrihet vetëm nëpërmjet faljes.

Ai në emisionin 360 gradë në Alsat tha se është i gatshëm t’i falë të gjithë ata të cilët nuk kanë marrë pjesë direkt në dhunën dhe nuk kanë qenë pjesë e organizimit duke lënë të hapur mundësinë për amnistinë a personave të akuzuar për dhunën në Kuvend.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...