LSDM: Me reformën sociale është siguruar drejtësia sociale - Bota Sot
LSDM: Me reformën sociale është siguruar drejtësia sociale

Maqedonia

LSDM: Me reformën sociale është siguruar drejtësia sociale

Më: 18 nëntor 2018 Në ora: 13:11
LSDM

Nga partia në pushtet thonë se me buxhetin e vitit 2019-të është siguruar drejtësia sociale, më shumë para tek qytetarët dhe më shumë ndihmë për çdo familje.

Me reformimin e sistemit social dhe mbrojtje të fëmijëve në vitin 2019-të janë siguruar plotësisht 2.2 miliardë denarë.

“Për më shumë se për 60.000 fëmijë është paraqitur shtesë edukative dhe të ardhura shtesë për fëmijë”, thuhet në deklaratën e LSDM-së.

Nga atje shtojnë se me reformën e sistemit social dhe mbrojtjen e fëmijëve çka e ka përgatitur Ministria për Punë dhe Politikë Sociale, për 300 për qind e rritë ndihmën social.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...