“The Guardian” përdor emrin Maqedonia e Veriut - Bota Sot
“The Guardian” përdor emrin Maqedonia e Veriut

Maqedonia

“The Guardian” përdor emrin Maqedonia e Veriut

Më: 19 nëntor 2018 Në ora: 21:49
Shkrimi i “The Guardian”

Edhe pse emri nuk është zyrtarizuar në Kuvend, gazeta britanike “The Guardian” ka filluar të përdorë dhe shkruajë emrin Maqedonia e Veriut.

Gazeta ka publikuar një shkrim lidhur me 50 verërat më të mira në prag të festave të fundvitit, mes të cilave përmendet edhe “Krashotija” e kompanisë së verërave “Tikvesh”.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...