Sot vazhdon gjykimi për rastin e Nikolla Sazdovskit - Bota Sot
Sot vazhdon gjykimi për rastin e Nikolla Sazdovskit

Maqedonia

Sot vazhdon gjykimi për rastin e Nikolla Sazdovskit

Më: 20 nëntor 2018 Në ora: 10:07
Foto ilustrim

Në Gjykatën Penale në Shkup sot do të vazhdojë gjykimi kundër B.B dhe S.D, të cilët janë të akuzuar për vrasjen e të riut Nikolla Sazdovski.

Në seancën e kaluar kur edhe filloi gjykimi, ata u deklaruan të pafajshëm, 

Në fjalën hyrëse avokati i të akuzuarve Naser Raufi, tha se të akuzuarit nuk kanë pasur për qëllim ta vrasin Nikolla Sazdovskin dhe shtoi se arsyeja e vetme për vdekjen e tij është goditja që ka pësuar gjatë rënies.

Ai tha se do të mundohen të dëshmojnë se rikualifikimi i lëndës në “vrasje” është i gabuar.

Ndërsa avokati i familjes Sazdovski, Vanço Shehtanski, pas përfundimit të seancës gjyqësore tha se janë të kënaqur me fillimin e gjykimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...