Qeveria e Maqedonisë lëshon mjete për vendosjen e filtrave të Jugohromit - Bota Sot
Qeveria e Maqedonisë lëshon mjete për vendosjen e filtrave të Jugohromit

Maqedonia

Qeveria e Maqedonisë lëshon mjete për vendosjen e filtrave të Jugohromit

Më: 20 nëntor 2018 Në ora: 20:13
Qeveria e Republikës së Maqedonisë

Sot në seancë e rregullt të Qeverisë së Maqedonisë, është miratuar vendimi për dhënien e kredisë për kompaninë Jugohrom për blerjen e filtrave kundë ndotjes së ajrit.

“Qeveria e Republikës së Maqedonisë në seancën e sotme e ka obliguar bankën e Maqedonisë për ndihmë dhe zhvillimi që kyç marrëveshje për kredi me kompaninë për prodhim, tregti dhe shërbime Jugohrom Alzar SHKA eksport import Jegunovcë nga linja kreditore nga fondi i posaçëm me shumë prej 92.242.500 denarë, për ndërtimin e filtrave për mbrojtjen e ajrit, me çka do të mundësohet që të angazhohen edhe të punësuarit.

Gjithashtu Qeveria e Maqedonisë shqyrtoi dhe miratoi projekt modelin për reforma në sistemin e inteligjencës, me plan për krijim e saj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...