Kançeska-Milevska: Nuk e arsyetoj Gruevskin - Bota Sot
Kançeska-Milevska: Nuk e arsyetoj Gruevskin

Maqedonia

Kançeska-Milevska: Nuk e arsyetoj Gruevskin

Më: 21 nëntor 2018 Në ora: 09:14
Elizabeta Kançeska-Milevska

Ish-ministrja Elizabeta Kançeska-Milevska në intervistë për emisioni “24 hapur” tha se “i gjithë ky pajtim duhet të kalojë nëpër principe integruese dhe ligje reformuese. E gjithë kjo që na ndodhi me arratisjen e Gruevskit, dhe tani edhe me Mijallkovin na çon në këtë drejtim, dhe ky është trupi i pajtimit dhe duhet të bëjmë analizë të gjithë gjendjes”.

Ajo theksoi se nuk e arsyeton arratisjen e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski në Hungari duke e karakterizuar si mos pasje dëshirë të ballafaqohet me fajin dhe me gabimet.

Ajo gjithashtu potencoi se nuk e ka pritur arratisjen nga Gruevski dhe në mënyrë të fuqishme e dënon.

Nuk mund ta arsyetoj sjelljen e Gruevskit”, deklaroi Kançeska-Milevska.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...