Grant 26.7 milion euro për autostradën Shkup – Bllacë - Bota Sot
Grant 26.7 milion euro për autostradën Shkup – Bllacë

Maqedonia

Grant 26.7 milion euro për autostradën Shkup – Bllacë

Më: 28 nëntor 2018 Në ora: 23:47
Ilustrim

Qeveria miratoi listën prioritare të projekteve investuese për të cilat donatorët do të kenë mundësi të kontribuojnë me grante në realizimin e tyre.

Në listë ka 108 projekte të rëndësishme për vendin, të renditura sipas rëndësisë së realizimit të tyre.

Nga thirrja e katërt e WBIF-së pres grante prej rreth 42 milion eurosh edhe ate: grant nga 26, 7 milion euro për autostradën Shkup – Blacë dhe ndërlidhja me Kosovën, kalimi i përbashkët kufitar hekurudhor me Serbinë në Tabanoc në vlerë prej 5 milion euro, si dhe lidhja gazifikuese me Republikën e Greqisë prej 10 milion eurosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...