LSDM: Problemi me ajrin e ndotur nuk mund të zgjidhet përnjëherë - Bota Sot
LSDM: Problemi me ajrin e ndotur nuk mund të zgjidhet përnjëherë

Maqedonia

LSDM: Problemi me ajrin e ndotur nuk mund të zgjidhet përnjëherë

Më: 6 dhjetor 2018 Në ora: 10:15
LSDM

Partia maqedonase në pushtet LSDM, përmes një kumtese për media thekson se pasojat e injorimit 11-vjeçar të problemit të ndotjes së ajrit nga OBRM-PDUKM-ja akoma po vërehen.

Nga partia në pushtet thonë se për dallim nga opozita, ata sot janë angazhuar në mënyrë aktive për të zgjidhur problemin me ajrin e ndotur, 

“Lufta kundër ndotjes së ajrit është për çdo ditë, në vazhdimësi po merren masa për zgjidhjen e problemit shumëvjeçar dhe sanksionimin e ndotësve”, thonë nga LSDM.

Ata thonë se ka edhe shumë punë për t’u bërë, pasi problemi me ndotjen nuk mund të zgjidhet përnjëherë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat