Reshje bore në Maqedoni, rekomandohet kujdes për shoferët - Bota Sot
Reshje bore në Maqedoni, rekomandohet kujdes për shoferët

Maqedonia

Reshje bore në Maqedoni, rekomandohet kujdes për shoferët

Më: 16 dhjetor 2018 Në ora: 14:39
Foto ilustrim

Për shkak reshjeve intensive të borës që po bie mëngjesin e sotëm gati në të gjithë vendin, rekomandohet kujdes i veçantë për shoferët që të respektojnë limitet e shpejtësisë në pjesët e rrugëve ku ka mbetje bore dhe lagështie, të përdorin pajisjet e veçanta si gomat e dimrit dhe zinxhirët, apelojnë nga Ndërmarrja Publike “Rrugët e Maqedonisë”.

Ndërmarrja Publike rekomandon posaçërisht kujdes të veçantë në kalimet malore ku trashësia e dëborës është më e madhe dhe ende papastruar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...