A e çoi amanetin e të atit deri në fund? Rrëfimi prekës i Afërditës - Bota Sot
A e çoi amanetin e të atit deri në fund? Rrëfimi prekës i Afërditës

Mediale Vip

A e çoi amanetin e të atit deri në fund? Rrëfimi prekës i Afërditës

Më: 11 janar 2019 Në ora: 14:53
Afërdita Dreshaj

Ka filluar të këndojë qysh në moshë të re.

Afërdita Dreshaj ka treguar disa herë se ëndrra e babait të saj ishte të bëhej këngëtare.

E pyetur nga ndjekësit se sa e kishte të vështirë t’i realizonte ëndrrat pa babain, ajo thotë se është munduar ta qojë deri në fund amanetin.

Image

“Ëndrra e babait tim ishte të bëhesha këngëtare, kur unë isha 12 vjet ai ishte ende gjallë dhe më mori ta inqizojë këngën e parë… kur ai vdiç e kisha shumë të vështirë të vazhdojë por duhet t’i tregojë atij që do të vazhdojë ëndrrën e tij dhe timen, nëna ime është femra më e fortë dhe më ka dhënë krahë tjerë të vazhdojë”, është përgjigja e saj.

Përndryshe, Afërdita ka paralajmëruar rikthimin në muzikë pas një pauze të gjatë që bëri.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...