Cate Blanchett: Jam rritur në varfëri - Bota Sot
Cate Blanchett: Jam rritur në varfëri

Mediale Vip

Cate Blanchett: Jam rritur në varfëri

Më: 16 janar 2019 Në ora: 17:29
Cate Blanchett

Aktorja australiane Cate Blanchett ka marrë gjithmonë vëmendjen e saj me hijeshinë e saj dhe stilin unik të veprimit.

Image

Ajo konsiderohet njëra nga aktoret më të talentuara, e cila lehtësisht  përshtatet me kushtet e punës dhe vlerësohet lart nga kolegët e saj.

Fituesja e dy çmimeve Oscar dhe shumë çmime të tjera, tha se gjithmonë ka qenë përgjegjëse për veten, kolegët dhe punën e saj, dhe se fëmijëria e vështirë në varfëri, i mësoi asaj të vlerësonte veten dhe gjithçka që fitoni në jetën e saj.

Image

Nëna e katër fëmijëve për 22 vjet është në martesë të lumtur me skenaristin Andrew Upton, dhe në publik pothuajse kurrë nuk flet për jetën private.

“Vazhduam të shoqërohemi  dhe pastaj një natë kemi luajtur poker dhe nuk e di se si, por disi përfunduam duke u puthur. Tre javë më vonë u fejuam. Ishte momenti më romantik në jetën time”, tha aktorja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...