Elisa, vajza e të mbijetuarit të Reçakut këngë për këtë tragjedi - Bota Sot
Elisa, vajza e të mbijetuarit të Reçakut këngë për këtë tragjedi

Mediale Vip

Elisa, vajza e të mbijetuarit të Reçakut këngë për këtë tragjedi

Nga: Maksim Gjokaj Më: 17 janar 2019 Në ora: 14:09
I mbijetuari i masakrës Mentor Halili

“Reçaku me kullën muze”, kështu quhet kënga e kënduar mjaft bukur dhe me plot interpretim nga këngëtarja e vogël Elisa Halili.

Kjo këngë e saj e parë kushtuar masakrës së Reçakut vjet nën zërin e saj plot talent, ndërsa mësojmë se artistja e vogël është vajza e të mbijetuarit të masakrës, Mentor Halili, ku ai ka parë këtë ngjarje me sy ndërsa nga familja e tij humbën jetën shumë persona.

Vajza e tij ka dashur që pikërisht këngën e parë t’ia kushtojë vendlindjen së babait duke kujtuar atë ngjarje të hidhur që tronditi botën mbarë. Kënga ka nisur të pritet mjkaft mirë duke marrë komplimente edhe Elisa por edhe për këtë zgjedhje të këngës pikërisht me këtë temë.BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...