”Vite pa larë flokët!”, aktorja e ”Game of Thrones” zbulon sfidat e rolit - Bota Sot
”Vite pa larë flokët!”, aktorja e ”Game of Thrones” zbulon sfidat e rolit

Mediale Vip

”Vite pa larë flokët!”, aktorja e ”Game of Thrones” zbulon sfidat e rolit

Më: 21 janar 2019 Në ora: 13:06
Sophie Turnerka

Seriali i njohur ”Game of Thrones” siç dihet është njëri nga të cilët po thyen tabutë.

Ndaj dhe për të realizuar një projekt të tillë, duhet përballuar edhe disa sfida, siç është edhe njëra të cilën e ka zbuluar aktorja Sophie Turnerka.

Sophie Turnerka e cila në ”Game of Thrones” njihet me emrin Sansa Stark, ka treguar se i duhej të përshtatej me karakterin dhe e kishte të ndaluar të lante flokët për gjatë gjithë kohës së xhirimeve.

”Në sezonet e para, më lejohej të laja flokët sepse isha një vajzë e re aristokrate”.

”Rreth sezonit të pestë, më kërkuan të mos i laja më flokët dhe ishte e shpifur. Kishim dhe makineritë e dëborës që punonin  dhe copëzat e letrave të dëborës të ngecnin në yndyrën e flokëve. Ishte e shpifur”.

Duke qenë se  të rrish me flokë të palarë për javë të tëra është e tmerrshme. Kjo i shkaktonte shpesh dhe irritime të lëkurës, por tashmë ka marrë fund.

”Tani vendos paruke, kështu që mund t’i laj flokët kur të dua, gjë që është e këndshme. Por po, për disa vjet kam jetuar me flokë të yndyrshëm”, ka treguar ajo për InStyle.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...