Dua Lipa, “Artistja më e mirë e vitit” nga Grammy - Bota Sot
Dua Lipa, “Artistja më e mirë e vitit” nga Grammy

Mediale Vip

Dua Lipa, “Artistja më e mirë e vitit” nga Grammy

Nga: Bota sot Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 07:19
Dua Lipa

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka fituar dy çmime “Grammy”, përcjell Bota sot.

Ajo fillimisht është shpërblyer për bashkëpunimin me Mark Ronson dhe Diplo, 'Electricity', duke u zgjedhur si kënga më e mirë  'Dance' e vitit.

Bukuroshja shqiptare, pos kësaj ka fituar edhe çmimin “Artistja më e mirë e vitit”./BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...