Performanca magjike e Dua Lipës në skenën e “Grammy Awards”

Mediale Vip

Performanca magjike e Dua Lipës në skenën e “Grammy Awards”

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 10:50
Dua Lipa

Dua Lipa ka dhuruar performancë madhështore në skenën e ceremonisë "Grammy Awards".

Dua Lipa ka arritur suksesin më të madh në karrierën e saj, duke fituar dy çmime “Grammy”.

Këngëtarja njëherësh bëhet shqiptarja e parë që fiton çmim në këtë event prestigjioz, ku garonin yjet më të mëdhenj të industrisë së muzikës.

Përveç se është shpërblyer me çmime në kategorinë “Artistja më e mirë e re” dhe “Kënga më e mirë në zhanrin dance”, Dua ka dhuruar performancë magjike në këtë skenë.

Në mesin e shumë artistëve që performuan në skenën e “Grammy Awards”, ajo e Duas është listuar ndër më të mirat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat