Richard Gere baba për herë të dytë - Bota Sot
Richard Gere baba për herë të dytë

Mediale Vip

Richard Gere baba për herë të dytë

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 14:58
Richard Gere dhe bashkëshortja e tij Alejandra Silva

Richard Gere dhe bashkëshortja e tij Alejandra Silva kanë mirëpritur fëmijën e tyre të parë, një djalë i lindur në qytetin e Nju Jorkut.

Aktori 69-vjeçar dhe gruaja e tij 36-vjeçare janë bërë prindër disa ditë më parë, sipas revistës spanjolle “Hola !”.

Lajmi për ardhjen në jetë të fëmijës së tij të dytë, vjen shtatë muaj para se Gere të festojë ditëlindjen e tij të 70-të.

Richard dhe Alejandra, të cilët ende nuk e kanë treguar emrin e djalit të tyre, zbuluan se ata ishin duke pritur fëmijën e parë së bashku në shtator.

Alejandra ndau një fotografi me Gere duke takuar Dalai Lama-n, i cili kishte vënë dorën në barkun e saj për të bekuar fëmijën.

Gere është mik prej kohësh me Dalai Lama-n, udhëheqësi shpirtëror i mërguar i Tibetit. Duke qenë vetë një person që praktikon budizmin, Gere është një avokat i shquar për të drejtat e njeriut në Tibet – diçka që ai thotë se çoi atë në renditej në listën e zezë në Hollivudit.

Mbështetja e tij për shtetin gjithashtu bëri që t’i ndalohej hyrja në Kinë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...