Ndodh dhe kështu, Pro Band dhe Ganja 11 mbrëmje me 10 ditë leje qëndrimi - Bota Sot
Ndodh dhe kështu, Pro Band dhe Ganja 11 mbrëmje me 10 ditë leje qëndrimi

Mediale Vip

Ndodh dhe kështu, Pro Band dhe Ganja 11 mbrëmje me 10 ditë leje qëndrimi

Nga: M.GJ Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 22:14
Ndodh dhe kështu, Pro Band dhe Ganja 11 mbrëmje me 10 ditë leje qëndrimi

Mosliberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës shpesh herë has probleme edhe te artistët, njerëzit e muzikës që duhet të presin për një vizë ndërsa janë të ftuar në shumë vende të Evropës për të kënduar për dashamirësit e muzikës që i duan dhe i ndjekin.

E çuditshme por e vërtetë po ndodh me grupin më të kërkuar Pro Band së bashku me këngëtaren e njohur Ganja, të cilët duhe të jenë të pranishëm në 11 mbrëmje muzikore me rastin e Festës së Pavarësisë së Kososës dhe 8 Marsit në Diasporë, kryesisht në Gjermani, Zvicër , Austri dhe Francë, por atyre ju kanë dhënë vizë tre mujorshe vetëm 10 ditë leje qëndrimi.

Por si do t’ia bëjnë, natyrisht se njërën prej tyre duhet ta refuzojnë duke prishur edhe dëshirën e madhe të shqiptarëve që jetojnë atje dhe që i duan grupin e njohur për super atmosferën që krijojnë.BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...