Shën Valentini, këta janë çiftet VIP që festojnë dhe ata që e “bëjnë pushim” - Bota Sot
Shën Valentini, këta janë çiftet VIP që festojnë dhe ata që e “bëjnë pushim”

Mediale Vip

Shën Valentini, këta janë çiftet VIP që festojnë dhe ata që e “bëjnë pushim”

Më: 14 shkurt 2019 Në ora: 10:17
Artistët

Festohet ditën e sotme festa e të dashuruarve, Shën Valentini. Në mbarë botën çiftet përfitojnë nga kjo ditë për të treguar dashurinë që kanë ndaj partnerit. Edhe në Shqipëri kjo festë ka tashmë adhuruesit e vet.

E ndër ta nuk mungojnë as VIP-at që nuk ngurrojnë të shpërndajnë postimet e tyre plot dashuri. Por sot nuk do të flasim për këtë, por po ju sjellim personazhet që këtë vit festojnë çift, si dhe VIP-at që ky Shën Valentin i ka gjetur singëll.

VIP-at që nuk e festojnë

Arbana Osmani

Vetëm pak javë më parë mediat aluduan për ndarjen e moderatores nga bashkëshorti saj. natyrisht që deri më tani Arbana ka zgjedhur të hesht rreth këtij lajmi. Pas një marrëdhënie shumë të gjatë, duket se ky Shën Valentin do ta gjejë prezantuesen e “Dua të të bëj të lumtur” singëll.

Çiljeta Xhilaga & Alban Hoxha

Prej më shumë sesa tri vitesh, Çili dhe portieri i Partizanit janë në një marrëdhënie me ulje-ngritjet e veta. Shpesh herë çifti i ka dhënë fund kësaj marrëdhënie e pak kohë më pas i janë rikthyer edhe njëherë kësaj historie. Duket se këtë vit në ditën e të dashuruarve, dyshja ka vendosur ta “bëjë pushim”, duke e kaluar këtë festë vetëm.

Seldi Qalliu & Mimoza Shkodra

Pas deklaratave plot dashuri dhe festës së fejesës dy këngëtarit shpejt kuptuan se në fakt nuk ishin shpirt binjak. Ndarja e Seldit dhe Mimozat u “vulos” edhe nga kënga që Mimoza i dedikoj bashkëshortit. Ajo që u nis si një marrëdhënie afatgjate, shpejt përfundoi, ndaj dhe dy këngëtarët sot gëzojnë statusin e beqarit.

Bora zemani & Vin Veli

Valentini i Borës këtë vit do të jetë vetëm djali i saj. Moderatorja e mirënjohur i dha fund bashkëjetesës me DJ, pak kohë më parë. Të dy deklaruar se kanë një marrëdhënie të mirë për hir të fëmijës, por vetëm kaq. Ndaj festa e sotme i takon vetëm dashurisë që dy prindërit kanë për vogëlushin e tyre

Eva murati & Genar Topalli

Moderatorja ska folur shpesh për marrëdhënien e saj të gjatë me djalin e ish-kryeparlamentares, Jozefina Topalli. Ajo e Evës dhe e Genarit ishte një histori që nisi në bankat e shkollës. Por pas më shumë sesa 5 vitesh, duket se çifti nuk rezistoi më. Edhe pse Eva nuk e ka pranuar, kjo histori duket e përfunduar për dyshen, që tani ka fshirë nga rrjetet sociale edhe fotot që kishin së bashku.

 Çiftet e reja

Marsela Çibukaj

Vetëm pak ditë më parë partneri i këngëtares së mirënjohur pranoi publikisht lidhjen e tyre. Këngëtari Vitmar Basha u shpreh se Marsela veç partneres ishte dhe muza e tij. Duket se ky Shën Valentin do të jetë edhe më publik për dy të dashuruarit, që tanimë nuk e fshehin më historinë e tyre.

Alfio & Fatma

Edhe pse kanë disa vite bashkë, moderatorja dhe shefi i i kuzhinës e pranuar vetëm pak kohë më parë dashurinë e tyre në media. E duket se si një çift i ri, Shën Valentinin do ta festojnë edhe më me zell. Jemi kurioz për dhuratat që do të shkëmbejnë në këtë ditë. Duke qenë se më herët kanë bërë tatuazh në trupat e tyre, idea që do të pasojë do të jetë edhe më brilante.

Eni Koçi & Genc Prelvukaj

Kishim kohë që shkruanim për një histori të lindur nëpër koncerte, por dy këngëtarit e kundërshtonin, deri sa nuk duruan më dhe na i shpallën dashurinë e tyre. Reperi nga Kosova ia ka rrëmbyer disa vite më parë zemrën bukuroshes nga Tirana, por duket se tani nuk do ti kursej më as dedikimet romantike publike, duke qenë se Eni dhe Genci tanimë nuk fshihen më.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...