Sabri Fejzullahu vjen me “Shqipe”, këndon vargjet “Shqipnia do të bëhet” - Bota Sot
Sabri Fejzullahu vjen me “Shqipe”, këndon vargjet “Shqipnia do të bëhet”

Mediale Vip

Sabri Fejzullahu vjen me “Shqipe”, këndon vargjet “Shqipnia do të bëhet”

Më: 15 shkurt 2019 Në ora: 21:42
Sabri Fejzullahu

Këngëtari Sabri Fejzullahu ka lansuar këngën e tij më të re, që për befasinë e të gjithëve është një këngë patriotike

Është kënga “Shqipe”, e ku Sabriu i këndon Atdheut derisa thotë se “Shqipnia një ditë ka me u ba”.

Kjo këngë e Sabriut vjen disa ditë pasi që Sabriu mori dekoratë presidenciale nga presidenti Hashim Thaçi.

Për dallim nga këngët e fundit, që ishin paksa me turbofolk, Sabriu në këngët e fundit i është kthyer origjinalitetit të tij dhe realizon këngë të bukura artistike.

E tillë është edhe kënga e tij e fundit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...