U duk e veçantë veshja e Elvanës në koncertin e Pavarësisë, por qenka e kopjuar - Bota Sot
U duk e veçantë veshja e Elvanës në koncertin e Pavarësisë, por qenka e kopjuar

Mediale Vip

U duk e veçantë veshja e Elvanës në koncertin e Pavarësisë, por qenka e kopjuar

Më: 19 shkurt 2019 Në ora: 17:38
Elvana Gjata

Programi i 11 vjetorin të Pavarësisë së Kosovës të dielën përfundoi me koncertin ‘live’ të këngëtares shqiptare, Elvana Gjata.

Artistja e cila iu rikthye publikut pas disa muajsh pauzë, përmes performancës së solli disa nga krijimet e saj të fundit, por edhe këngë popullore shqiptare.

Megjithatë, ishte edhe paraqitja e saj skenike ajo për të cilën Elvana u komentua, por edhe u prit mirë, veçmas fustani i parë i dizajnuar nga Valdrin Sahiti.

Një fustan blu, njësoj si edhe flamuri i shtetit të Kosovës dhe kapelja me gjashtë yje, ranë jashtëzakonisht shumë në sy. Por kjo veshje duket që s’është krejtësisht origjinale nga ana e kreatorit, pasi që një veshje të ngjashme kemi parë më herët tek diva botërore, Beyonce.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...