Arrestohet aktori Jussie Smollett - Bota Sot
Arrestohet aktori Jussie Smollett

Mediale Vip

Arrestohet aktori Jussie Smollett

Më: 21 shkurt 2019 Në ora: 17:42
Jussie Smollet

Aktori amerikan, Jussie Smollet është arrestuar në Chikago.

Ai akuzohet se ka mbushur një raport të rremë në polici, shkruan BBC.

Ylli i Empire ka thënë se ka qenë subjekt i një sulmi homofobik dhe racist nga dy burra në muajin janar.

Policia ka hetuar aktorin 36 vjeçar i cili ka paguar dy vëllezër nigerianë që ta kryejnë sulmin.

Ata të dy janë bashkëpunues në hetim, kanë raportuar mediat amerikane.

Avokatët e aktorit nuk kanë bërë ende ndonjë koment. Të mërkurën ata thanë se do të ndërmerrnin masa të ashpra të mbrojtjes.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...