Ilir Meta u jep nënshtetësinë shqiptare 3 këngëtarëve të njohur nga Kosova - Bota Sot
Ilir Meta u jep nënshtetësinë shqiptare 3 këngëtarëve të njohur nga Kosova

Mediale Vip

Ilir Meta u jep nënshtetësinë shqiptare 3 këngëtarëve të njohur nga Kosova

Më: 21 shkurt 2019 Në ora: 21:34
Ilir Meta

Sipas dekretit të Presidentit Ilir Meta, është pajisur me pasaportë shqiptare edhe reperi Gold AG, emri i vërtetë i të cilit është Arian Agushi.

Gold AG është në listën e personazheve të famshëm nga Kosova, që kanë dashur të kenë edhe pasaportën shqiptare.

Më herët u mësua se Mihrije Braha dhe Shyhrete Behluli janë në listë me 19 personat, që kanë marrë shtetësinë shqiptare me dekret të Presidentit.

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...