Kanë 19 vite së bashku, por bashkëshortja e kantautorit shqiptar në fillim nuk ishte fanse e tij - Bota Sot
Kanë 19 vite së bashku, por bashkëshortja e kantautorit shqiptar në fillim nuk ishte fanse e tij

Mediale Vip

Kanë 19 vite së bashku, por bashkëshortja e kantautorit shqiptar në fillim nuk ishte fanse e tij

Më: 17 mars 2019 Në ora: 16:09
Altin Goci dhe bashkëshortja e tij Irena Vogli

Kantautori i njohur shqiptar Altin Goci dhe bashkëshortja e tij Irena Vogli janë njohur para 19 vitesh teksa Altini këndonte me grupin “Ritfolk”.

Teksa Altini po kujtonte në “E Diell” kohën e koncerteve të “Ritfolk” nëpër qytetet e Shqipërisë në vitet `90 dhe raportin me fansat, Manushi, Fjoralba dhe Ervini e ngacmuan dhe për bashkëshorten e tij nëse edhe ajo kishte qenë njëra prej tyre.

“Na ka prezantuar një person dhe më pas në filluam të njiheshim vetë” kujton ai. Mirëpo për çudinë e të gjithëve, asokohe Irena nuk ishte fare fanse e grupit “Ritfolk” dhe iu desh t`i dëgjonte këngët pasi u njoh me mua” tregoi për “E Diell” duke qeshur Altini.

Siç duket kjo ka qenë një sfidë më vete e Gocit, i cili edhe pse i njohur si natyrë paksa rebele, por i moderuar, ai diti fare mirë si ta bënte për vete Irenën dhe sot, ata janë një familje shumë e lumtur.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...