Reperi i njohur gjobitet me 5 mijë euro për këngën raciste - Bota Sot
Reperi i njohur gjobitet me 5 mijë euro për këngën raciste

Mediale Vip

Reperi i njohur gjobitet me 5 mijë euro për këngën raciste

Më: 22 mars 2019 Në ora: 12:41
Nick Conrad

Një reper francez, i cili ishte në gjyq për një video muzikore me titull "Hang White People", është shpallur fajtor për nxitje të dhunës dhe është gjobitur me 5 mijë euro.

Nick Conrad, i cili është vetë-prodhuar, ishte pothuajse i panjohur për publikun francez derisa nxorri klipin muzikor ku rrëmbeu, torturoi dhe vrau një person të bardhë.

Reperi Conrad ka mohuar akuzat dhe ka thënë se kënga është një koment për të mposhtur racizmin.

Videoja nëntë minutëshe u publikua në Youtube në shtator të 2018, por u hoq për shkak të përmbajtjes së dhunshme.

Aty duket një njeri i bardhë që qëllohet e torturohet nga reperi dhe bashkëpunëtori i tij. Atë e detyrojnë të kafshojë trotuarin dhe më pas e qëllojnë në kokë për të shkuar në veprimin e fundit, vetëvarjen.

Grupet kundër racizmit e kanë quajtur klipin një nxitje për dhunë dhe urrejtje racore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...