Morena Taraku ndan historinë personale: Mjekësia jonë, e turpshme! - Bota Sot
Morena Taraku ndan historinë personale: Mjekësia jonë, e turpshme!

Mediale Vip

Morena Taraku ndan historinë personale: Mjekësia jonë, e turpshme!

Më: 22 mars 2019 Në ora: 18:17
Morena Taraku me babain e saj

Këngëtarja Morena Taraku ka konfirmuar përmes një historie personale se mjekësia është një ndër hallkat më problematike jo vetëm në Shqipëri, por edhe në Kosovë.

Morena ka treguar se shëndeti i babait të saj është rrezikuar nga mungesa e standarteve mjekësore në Kosovë.

Më tej, ajo ka ndarë me ndjekësit e saj në “Insta Story” edhe faktin sesi “American Hospital” në Stamboll të Turqisë bën pazare me shëndetin.

Image

“Ky spital bëri pazar për dy vite me radhë me shëndetin e babait tim, duke ndryshuar çmimet normale dhe duke i konvertuar ato sipas qejfit. Është hera e dytë që ky spital më zhgënjen duke bërë pazar me shëndetin e babait tim. Ndoshta s’jam e para shqiptare që më shkelin në këtë mënyrë, sepse ka dhe shumë shqiptarë të tjerë që kurohen në këtë spital. Japin çmime në euro dhe i kalkulojnë si të duan, përderisa gjendemi në Stamboll dhe këtu përdoret lira turke. S’kanë faj këta, por mjekësia jonë e turpshme që duhet njerëzit e sëmurë të ikin nga Kosova për shërim… e atëherë normal që bëjnë pazar me ne”, ka shkruar ajo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...