Më 5 Maj ‘Minimaratona 5km’, performon Dafina Zeqiri dhe Dj Gamble - Bota Sot
Më 5 Maj ‘Minimaratona 5km’, performon Dafina Zeqiri dhe Dj Gamble

Mediale Vip

Më 5 Maj ‘Minimaratona 5km’, performon Dafina Zeqiri dhe Dj Gamble

Më: 23 prill 2019 Në ora: 15:24
Minimaratona 5km

Për të pestin vit mbahet organizimi ‘MiniMaratona 5km’, e cila tashmë është shndërruar në traditë.

Kjo ngjarje sportive promovon jetën e shëndetshme dhe sensibilizimin e kauzave në vendin tonë.

Ky event i organizuar si çdoherë nga  Diellza Kolgeci dhe Afërdita Paçarada këtë vit është menduar që të gjitha të hollat nga shitja e biletave tu dedikohen fëmijëve me autizëm .

E përveç garuesëve të cilët do të marrin pjesë në këtë minimaraton, në pjesën e Festivalit muzikorë e cila do të mbahet nga ora 12:00 deri 13:00 do të performoj artistja shumë e dashur për publikun Dafina Zeqiri, reperi LumiB  dhe Dj Gamble.

‘Minimaratona 5km’  edhe këtë vit është përkrahur nga Komuna e Prishtinës.

Ngjarja do te filloj me një festival muzikor nga ora 12:00-13:00, më pas garuesit do të fillojnë vrapin nga ora 13:00 e cila do të mbahet ne sheshin ‘Zahir Pajaziti’ deri tek rrethi (Hotel Baci) dhe kthimi në pikën fillestare.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...