Pamela Anderson tregon se për çka po akuzohet konkretisht Julian Assange - Bota Sot
Pamela Anderson tregon se për çka po akuzohet konkretisht Julian Assange

Mediale Vip

Pamela Anderson tregon se për çka po akuzohet konkretisht Julian Assange

Më: 21 maj 2019 Në ora: 15:50
Pamela Anderson dhe Julian Assange

Julian Assange tash e sa kohë po mbahet i burgosur në kryeqytetin britanik të Londrës.

Themeluesi i ueb-faqes WikiLeaks ishte arrestuar na autoritet policore britanike pas disa vitesh qëndrimi në ambasadën e Ekuadorit.

Ai po akuzohet pos nxjerrjes në publik të sekreteve shtetërore të SHBA-ve edhe për ngacmime seksuale në Suedi.

Por, rreth këtyre akuzave nuk është e bindur mikesha dhe njëkohësisht aktorja, Pamela Anderson, e cila e kishte vizituar disa herë në ambasadë.

“Nëse, mbasi gjithë asaj që thashë, ju ende besoni se Julian është përdhunues, a e keni pyetur ndonjëherë veten nëse është fakti i thjeshtë një prezervativ i grisur dhe kjo mund të përbëjë “përdhunim”? Një prezervativ i grisur i cili nuk ka zbuluar gjurmë të ADN-së? Një prezervativ i grisur që ndodh në mes të takimeve të përsëritura seksuale mes të rriturve me pëlqim? Një prezervativ që Julian akuzohet se e ka grabitur qëllimisht, por pa personin tjetër në dhomë që thuhet se ka vderkur? Vetëm në rast se nuk e dinit: kjo është e gjitha për të cilën po akuzohet. Ndaloni dhe mendoni. Dhe pastaj nxirrni përfundimet tuaja”, ka shkruar bukuroshja ndër të tjerash në Instagram.

Ndryshe, autoritetet e Mbretërisë së Bashkuar kanë konfirmuar se 47-vjeçari do të qëndrojë për 25 javë prapa grilave para se të mund të lirohej.

Një gjykatës britanik i ka dhënë Qeverisë së Shteteve të Bashkuara një afat deri më 12 qershor që të përshkruar rastin kundër Assange. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...