Kënga e Dhurata Dorës kalon kufijtë, transmetohet edhe në televizionin francez - Bota Sot
Kënga e Dhurata Dorës kalon kufijtë, transmetohet edhe në televizionin francez

Mediale Vip

Kënga e Dhurata Dorës kalon kufijtë, transmetohet edhe në televizionin francez

Më: 23 maj 2019 Në ora: 07:10
Dhurata Dora dhe Soolking

Dhurata Dora një muaj më parë publikoi një këngë në bashkëpunim me artistin francez të njohur si Soolking. “Zemër” rezultoi një sukses i vërtetë dhe tashmë është kthyer në një hit në të gjitha trojet shqiptare.

Në fakt që nga momenti i publikimit ishte e sigurt se kjo këngë do t’i sillte Dhuratës edhe sukses kombëtar.

Kjo gjë tashmë u bë realitet dhe këngëtarja shqiptare është bërë e njohur edhe në Francë.

Image

Një nga fansat e saj ka publikuar në ‘Instagram’ një video të shkëputur nga një televizion i njohur francez, i cili transmeton këngën e Dhuratës dhe Soolking.

Shumë rrallë ndodh që në mediat e huaja të transmetohet muzikë shqip, prandaj ky është një sukses i vërtetë për Dhurata Dorën. “Zemër” deri më tani ka rezultuar një sukses i vërtetë, sepse numëron gati 85 milionë shikime në ‘Youtube’ dhe komentet për të janë në gjuhë nga më të ndryshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat