Aktori Jeffrey Rush kompensohet për shpifje - Bota Sot
Aktori Jeffrey Rush kompensohet për shpifje

Mediale Vip

Aktori Jeffrey Rush kompensohet për shpifje

Më: 23 maj 2019 Në ora: 12:58
Jeffrey Rush

Aktori australian Jeffrey Rush mori kompensim prej 2.8 milionë dollarësh për shpifje nga tabloidi News Corp.

Revista e akuzoi atë për sjellje të pahijshme  dhe i ka paguar atij dëmshpërblimin më të madh për shpifje në historinë australiane, raporton Reuters.

Gjykata federale australiane urdhëroi degën australiane të News Corp të paguajë fituesin e Oskarit 1,98 milionë dollarë australianë për humbjet e kaluara dhe të ardhshme ekonomike, përveç 850,000 fillestare në prill, tha gjykata.

Aktori australian (67) paditi botuesin dhe gazetarin Jonathan Moran të Sydney Daily Telegraph për dy artikuj dhe poster të botuar në fund të 2017, njofton AP.

Gjykata në prill tha se botuesi dhe Moran ishin neglizhent në të vërtetën kur raportuan se Rush ishte akuzuar për sjellje të keqe ndaj aktores Erin Gene Norville.

Botuesi dhe gazetari njoftuan se do të apelojnë kundër aktgjykimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...