“The Guardian” për turneun e Ritës: Këngëtarja e lindur në Kosovë është në formë të shkëlqyeshme - Bota Sot
“The Guardian” për turneun e Ritës: Këngëtarja e lindur në Kosovë është në formë të shkëlqyeshme

Mediale Vip

“The Guardian” për turneun e Ritës: Këngëtarja e lindur në Kosovë është në formë të shkëlqyeshme

Më: 23 maj 2019 Në ora: 17:08
Rita Ora

The Guardian” i ka kushtuar një artikull Rita Orës.

Gjatë turneut të albumit të saj të dytë, këngëtarja e lindur në Kosovë është në formë të shkëlqyeshme, shkruan The Guardian.

Në epokën e ekonomisë së koncerteve të kontratave zero-orë dhe natyra e ngutjes për biznesin, bën që puna e dikujt të hiqet me ndërprerje.

Edhe këngëtarja e lindur në Kosovë, Rita Ora bëri aktivitete të shumta jashtë programeve pas debutimit të saj në vitin 2012: veprimi, modelimi dhe prezantimi vetëm sa arriti të mbante kokën mbi parmakun e pop-kulturës.

Qëndrueshmëria e saj është e admirueshme, ajo kohët e fundit është bërë artistja britanike me më së shumti “UK Top 10” në histori të top-listave, pavarësisht se nuk lëshoi album për plot gjashtë vjet, deri kur publikoi “Phoenix” vitin e kaluar.

Koha e gjatë që i duhej për të publikuar albumin e dytë, po festohet në mënyrë më të mirë.

Në koncertin që e mbajti së fundi në Britani, ajo kaloi një 90 minuta me performancë të jashtëzakonshme me hitet e saj, ndërsa ishte veshur me një minifund dhe çizme të gjata.

Rita këndon me përpikmëri dhe shpeshherë bën lëvizje provokuese gjatë vallëzimit, ndërsa bën atmosferë duke kënduar bashkë me turmën në koncert.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...