Femra më e ndjekur në botë në Instagram, nuk ka Instagram në telefonin e saj - Bota Sot
Femra më e ndjekur në botë në Instagram, nuk ka Instagram në telefonin e saj

Mediale Vip

Femra më e ndjekur në botë në Instagram, nuk ka Instagram në telefonin e saj

Më: 16 qershor 2019 Në ora: 12:03
Selena Gomez mund të jetë më e ndjekura në Instagram, por ajo e ka larguar këtë aplikacion nga telefoni i saj.

Ylli i “Dead Don’t Die” së fundmi ka folur për largimin e saj nga rrjetet sociale pasi është shumë e rëndësishme për shëndetin mental.

Selena Gomez mund të jetë më e ndjekura në Instagram, por ajo e ka larguar këtë aplikacion nga telefoni i saj.

Ajo, e cila para pak kohësh vuante nga një gjendje emocionale të rënduar, ka bërë me dije se nuk e mban aplikacionin “Instagram” në telefon, ndonëse ndiqet nga miliona njerëz.

Në një intervistë për “Live with Kelly and Ryan”, këngëtarja dhe aktorja zbuloi se e mban llogarinë e saj në celularin e dikujt tjetër dhe futet në të në mënyrë periodike.

Selena u shpreh se vepron kësisoj që t’i shmanget komenteve të shumëllojta, të cilat veçse ndikojnë negativisht tek ajo.

“E kam përdorur shumë, por mendoj se nuk është i shëndetshëm. Personalisht mendoj se për të rinjtë, përfshirë edhe vetën time, kalimi i kohës duke lexuar gjithë ato komente, do ndikojë në gjendjen psikologjike”-tha Gomez, duke shtuar: “Do më bënte me depresion. Do më bënte të mos ndihesha mirë për veten time dhe ta shoh trupin tim ndryshe. Kështu që nuk e kam aplikacionin në telefon. E kam në celularin e dikujt tjetër. Dhe kur ndihem që dua të ndaj diçka me fansat atëherë bëj log in dhe postoj.”

Gomez edhe para një muaji e ka shprehur shqetësimin e saj rreth efektit “të tmerrshëm” që kanë pasur mediat sociale në gjeneratën e saj dhe ajo u bën thirrje që të largohen nga këto platforma. Aktorja dhe këngëtarja 26-vjeçare për këtë çështje kishte folur në Kanë gjatë promovimit të filmit të ri të Jim Jarmusch, “The Dead Do not Die”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...