Bie nga dritarja e një ndërtese, vdes muzikanti famshëm - Bota Sot
Bie nga dritarja e një ndërtese, vdes muzikanti famshëm

Mediale Vip

Bie nga dritarja e një ndërtese, vdes muzikanti famshëm

Më: 20 qershor 2019 Në ora: 15:20
Philippe Cerbonesch

Philippe Cerbonesch, i njohur si Zdar, ka vdekur aksidentalisht në Paris të mërkurën, tha agjenti i tij.

Dj i njohur ra nga dritarja e një ndërtese të lartë në Paris.

"Ai ra aksidentalisht, nga një kat i lartë i një ndërtese pariziene,"-tha Sebastien Farran, pa dhënë detaje të mëtejshme.

Cerboneschi formoi grupin Cassius me Hubert Blanc-Francard në vitin 1996.

Ato bënë këngë për grupe si Phoenix, Beastie Boys, Franz Ferdinand dhe MC Solaar. Albumi i parë i grupit në tre vjet, Dreems, do të dalë të premten.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...