Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj me dedikim emocional në njëvjetorin e lindjes së vajzës - Bota Sot
Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj me dedikim emocional në njëvjetorin e lindjes së vajzës

Mediale Vip

Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj me dedikim emocional në njëvjetorin e lindjes së vajzës

Më: 12 korrik 2019 Në ora: 11:01
Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku

Këngëtarja e njohur shqiptare, Xhensila Myrtezaj, para një viti është bërë nënë për herë të parë. 

Ajo dhe bashkëshorti i saj, Bes Kallaku, mirëpritën fëmijën e parë, vajzën, të cilën e kanë pagëzuar me emrin Ajka.

Ditën e sotme (e premte), ajo ka mbushur një vit dhe në këtë ditë nuk ka munguar një urim i veçantë nga prindërit e saj.

Këngëtarja Myrtezaj në llogarinë e saj personale, Instagram, ka publikuar disa imazhe, teksa ka zgjedhur fjalët më emocionale për të bijën.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Per nektarin e jetes time, bija ime, mbreme e kisha te pamundur te flija, e mezi prisja te hapje syte e embel. E ndjej akoma aromen dhe faqet e ngrohta te tuat kur te sollen tek une. Ma ngrohen shpirtin si askush me par ne jete, ndjesia hyjnore. Ditelindja jote, dita me e bukur e e jetes time. Lutja ime, me ty njoha edhe me shume Zotin, kuptova se sa shume dashuri dhe dhembshuri ndjen ai per ne. Ti solle lutjen, Lutem per ty sa hap syt, e gjumi me ze duke falenderuar Zotin per mrekulline qe na solli ne jeten . Nuk te dhuruam ne jeten, ti na dhe boten. Ne te dyja kemi qendruar 24 ore bashk, kemi qeshur, kemi kercyer, kemi qar te dyja kur ti ke ber vaksinat, kur te dhimbte barku, e tani qe po te dalin kicat(dhembet), kemi eksploruar boten bashk perreth, nuk po meson ti nga une, une po mesoj nga ty, po e shoh boten vetem nga syt e tu, dhe e di sa shume ngjyra, pasterti, gezim, po shohin syt e mi tani? Na presin dhe shume vite per te mesuar nga njera tjetra, shoqja, motra, bija ime. Ne ja dolem zonjush Ajka, te perjetojm me te bukrin vit me plot sfida, e mesime. Ti ke fuqine, ti me ndyshove mua dhe jeten time pergjithome. Mos e harro kurr, kurr mos ndjej frik, kur ti te kalosh permes ujrave mami do jet me ty. Ne fillim une dhe babi kishim njeri-tjetrin, tani kemi gjithcka. Ajka endrra jone e ber realitet.

A post shared by Xhensila Myrtezaj (@xhensilamyrtezaj) on

Ky është postimi i plotë i Xhensilës:

“Për nektarin e jetës time, bija ime, mbrëmë e kisha të pamundur të flija, e mezi prisja të hapje sytë e ëmbël. E ndjej akoma aromën dhe faqet e ngrohta të tuat kur të sollen tek unë. Ma ngrohen shpirtin si askush më parë në jetë, ndjesia hyjnore. Ditѱlindja jote, dita më e bukur e jetës time. Lutja ime, me ty njoha edhe më shumë Zotin, kuptova se sa shumë dashuri dhe dhembshuri ndjen ai për ne. Ti solle lutjen, Lutem për ty sa hap sytë, e gjumi më zë duke falenderuar Zotin për mrekullinë që na solli në jetën .
Nuk të dhuruam në jetën, ti na dhe boten. Ne të dyja kemi qëndruar 24 orë bashkë, kemi qeshur, kemi kërcyer, kemi qarë të dyja kur ti ke bërë vaksinat, kur të dhimbte barku, e tani që po të dalin kicat (dhëmbët), kemi eksploruar botën bashkë përreth, nuk po mëson t’i nga unë, unë po mësoj nga ty, po e shoh boten vetëm nga sytë e t’u, dhe e di sa shumë ngjyra, pastërti, gëzim, po shohin sytë e mi tani? Na presin dhe shumë vite për të mësuar nga njëra tjetra, shoqja, motra, bija ime. Ne ja dolëm zonjushë Ajka, të përjetojmë më të bukrin vit me plot sfida, e mësime. Ti ke fuqinë, ti më ndyshove mua dhe jetën time përgjithmonë. Mos e harro kurrë, kurrë mos ndjej frikë, kur t’i të kalosh përmes ujrave mami do jetë me ty. Në fillim unë dhe babi kishim njëri-tjetrin, tani kemi gjithcka. Ajka ëndrra jonë e bërë realitet”.

Nga ana tjetër, një urim të tillë e ka bërë edhe aktori Kallaku, i cili po ashtu vjen me një dedikim për vajzënzbu e tij, së cilës për herë të parë i’a kanë zbuluar edhe fytyrën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...