Lë pas edhe U2: Ed Sheeran thyen rekorde - Bota Sot
Lë pas edhe U2: Ed Sheeran thyen rekorde

Mediale Vip

Lë pas edhe U2: Ed Sheeran thyen rekorde

Më: 5 gusht 2019 Në ora: 14:03
Ed Sheeran

Artisti Ed Sheeran ka mundur të thyejë rekordin e grupit të famshëm irlandez, U2.

Turneu i tij muzikor “Divide” është aktualisht më gjiganti në histori, si përsa i përket të ardhurave ashtu edhe numrit të të pranishmëve.

Turneu nisi në mars të 2017- s dhe do të kulminojë në Chantry Park, fundin e këtij muaji.

Me ndalesën në Hanover të Gjermanisë, “Divide” do të arrijë kuotën e 736.7 milionë dollarëve duke lënë pas kështu rekordin prej 735.4 milionë dollarëve që mbahej më herët nga grupi i lartpërmendur.

Ndërkohë, për të përmbyllur turneun në fjalë duhen ende edhe 12 data koncertesh.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...