11 fakte interesante që ndoshta nuk i keni ditur për Marilyn Monroe - Bota Sot
11 fakte interesante që ndoshta nuk i keni ditur për Marilyn Monroe

Mediale Vip

11 fakte interesante që ndoshta nuk i keni ditur për Marilyn Monroe

Më: 7 gusht 2019 Në ora: 19:37
Marilyn Monroe

Marilyn Monroe është një ikonë që nuk vdes kurrë, një yll i shndritshëm që ka lënë ende pyetje pa përgjigje. Por, askush nuk e di për 11 fakte tronditëse për “perëndeshën” e bukurisë së Hollyëood:

1-Marlyn Monroe kishte një koeficient inteligjence 168, më të lartë se Albert Ajnshtajn.

2-Emri i vërtetë i Marilyn Monroe ishte Norma Jeane Mortenson.

3-Marilyn Monroe ishte brune natyrale dhe i’u nënshtrua operacioneve plastike në mjekër dhe hundë në fillimet e karrierës së saj.

4-Marilyn Monroe i merrej goja.

5-Natën e saj të fundit e kaloi në shtëpinë e Frank Sinatra – në kazinonë Cal Neva në kompaninë e bosit Sam Giancana.

6-Ajo u pagua vetëm 50 dollarë për fotot nudo.

7-Asaj i pëlqenin Beethoven, Mozart dhe Louis Armstrong.

8-Për 12 vite njerëzit vendosnin lule në varrin e Marilyn Monroe.

9-Ajo donte dëshpërimisht të bëhej nënë.

10-Shumë njerëz kryen vetëvrasje kur zbuluan për vdekjen e saj.

11-Marilyn Monroe u varros me fustanin e saj të preferuar jeshil Puçi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...