Këngëtari shqiptar marton vajzën - Bota Sot
Këngëtari shqiptar marton vajzën

Mediale Vip

Këngëtari shqiptar marton vajzën

Më: 9 shtator 2019 Në ora: 08:12
Vajza e Stefi Priftit

Këngëtari i njohur shqiptar po e marton vajzën.

Këngëtari i njohur shqiptar, Stefi Prifti, ka zgjedhur llogarinë e tij në Facebook për të treguar se vajza e tij Maria po martohet me të dashurin e saj, Gezim Meta.

Nëpërmjet një postimi të gjatë ai u ka kërkuar falje të gjithë atyre që nuk ka arritur që t’i ftoj në dasmë.

Ky ishte postimi i plotë i tij:

“Dhe vjen kjo dite…!Per mua dhe familjen tone, data 9 Shtator eshte nje dite e shenuar dhe shume emocionale. Vajza ime Maria Prifti dhe dhendri yne Gezim Meta, kane vendosur te celebrohen dhe te martohen 

Nuk ka gje me te bukur per mua si baba!
Per te qene i sinqerte me veten, me duhet te them, se nuk eshte aq e lehte…
Por, Jeta keshtu eshte..!
Babai dhe Nena te lindin dhe te ritin, shpesh me sakrifica dhe mundime, ndonjehere me pekuli dhe mundime..!
Por, vjen Princi i Kalter dhe te thote..: – tani vajzen e dua une…! Eh… kjo eshte jeta…!
Ketu eshte bukuria dhe trashegimnia 
Te me trashegohesh cupa e babjt!
Jete te lumtur te uron babi  Sa i perket fteses per shoke e miq, qe duan te me urojne, sot eshte lajmerimi i pare qe une po bej edhe pse shume gazeta e portale kane shkruar paraprakisht…!
I falenderoj te gjithe njerezit per urimet!
Falenderoj edhe te gjithe miqte dhe kompanite e biznesit te dasmave per dhuratat dhe vleresimin qe me kane bere.
Vetem fale tyre une dhe familjet tona do te kemi mindesine te realizojme nje dasem dinjitoze. Zoti para 
Specifikisht, ne nje koment tjeter do i permend nje per nje te gjithe ata qe me jane gjendur prane dhe me kane vleresuar (ne disa raste dhe jashte parashikimeve te mia…)!
Mundesia ime per mbremjen e dasmes ne Hotel Plazza ishte e kufizuar, per faktin edhe pse dasma eshte e perbashket me krushqit e nderuar. Keshtu qe nuk dua te me merziten shume miq e shoke qe nuk munda tju bej ftese. Por, te gjithe ata qe duan te vine per nje vizite dhe per urim, une dhe familja ime do ju presin, diten e Shtune, dt 7 Shtator, thuajse gjithe diten dhe diten e Diel, dt 8 Shtator deri ne oren 14:00 kur Maria del nuse 
Poshte shtepise se vjehrres time, eshte nje lokal qe quhet FM Restorant 
Natyrisht do te kemii edhe muzike”, tha ai.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...