Remzie Osmani ka ditëlindjen, nuk do ta besoni sa vjet i mbushi - Bota Sot
Remzie Osmani ka ditëlindjen, nuk do ta besoni sa vjet i mbushi

Mediale Vip

Remzie Osmani ka ditëlindjen, nuk do ta besoni sa vjet i mbushi

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 06:39
Remzie Osmani

Remzia rreth të 50-ve Sot në familjen e këngëtares së mirënjohur të muzikës popullore, Remzie Osmanit ka festë. Këngëtarja nga Mushtishti sot ka ditëlindjen dhe i mbushi 48 vjet. Sot, këngëtarja e hiteve të shumta dhe nënë e dy fëmijëve do të marrë urime të shumta nga familjarë, miq, kolegë e fansa të shumtë.

Remzie Osmani, e lindur më 10 shtator të vitit 1971, është këngëtare shumë e njohur. Ajo është pjesë e skenës muzikore qe disa dekada me radhë dhe ende vazhdon të jetë mjaft aktive në muzikë, qoftë me projekte apo edhe nëpër dasma dhe ahengje të ndryshme familjare.

Projekti i fundit muzikor i Remzies është “Shume ty te du”, i publikuar më 12 korrik, i cili deri tani në Youtube ka mbi 1 milion klikime. Ndërsa, sa i përket jetës private, Remzie Osmani është e martuar prej vitesh me Halil Hamzajn dhe kanë së bashku dy fëmijë, Hamzën dhe Riolën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...