Sëmuret Kim Kardashian, vuan nga kjo sëmundje e rrallë - Bota Sot
Sëmuret Kim Kardashian, vuan nga kjo sëmundje e rrallë

Mediale Vip

Sëmuret Kim Kardashian, vuan nga kjo sëmundje e rrallë

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 11:27
Kim Kardashian

Kim Kardashian West shpërtheu në lot teksa mjeku i saj I konfirmoi se ajo kishte dalë pozitive në një sëmundje serioze e psariazës.

Kjo sëmundje e lëkurës autoimmune është mjaft e përhapur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku janë të prekur rreth 8 milionë amerikanë, dhe fatkeqësia është se mjekët ende nuk kanë gjetur ilaqin për të shëruar këtë sëmundje.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Kim, gjatë episodit të pare të sezonit të ri të ‘Keeping Up With The Kardashians”.

Ajo është shprehur e shqetësuar për dhimbjen në duar dhe nyje, si dhe për temperature të vazhdueshme.

Mjekët i kanë dhënë edhe një shpresë asaj, duke I thënë se rezultatet mund të ndryshojnë sepse shpeshherë ka paraqitje false në test, kshtuqë duhet të pres disa ditë për rezultate më të sakta. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...